| Customization: | Available |
|---|---|
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Handle Material: | Zinc Alloy |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| function | multifunctional : open package, envelope,cut tape, open mail, surgery, daily use ,etc |
| blade material | carbon steel |
| handle material | zinc alloy |
| blade thickness | 2 mm |
| blade length | 5.5 cm ( 2.17 in.) |
| handle length | 8 cm ( 3.15 in.) |
| blade feature | blade detachable,replaceable, separable |
| total length | 13.5 cm ( 5.31 in.) |
| replacement blade | 10 pieces |
| customization | available |
| color | various colors optional : purple , pink ,etc. Other colors can be customized. |
| net weight | 64 g |
| gross weight | 75 g |









